Кількість переглядів: 696

Великодальницька ОТГ проти умов, які ставить «Інфокс»

У зв’язку з тим, що багато жителів протягом останніх двох тижнів отримували листи-попередження від «Інфоксводоканалу» про одностороннє припинення договірних відносин та водопостачання з 1.08. 2021 р., роз’яснимо ситуацію.

На сьогодні «Інфоксводоканал» ставить свої умови для нашої громади, а саме, зобов’язує:
-       сільраду взяти на баланс всі мережі водоводів, які не обслуговувалися і не ремонтувалися «Інфоксом» більше 20 років;
-       будувати станції підкачки, бо «Інфоксводоканал» не планує тримати стабільний тиск у водогонах;
-       провести капітальні ремонти водоводів та мереж;
-       встановити лічильники на кожній врізці та інше.


Все це може призвести до збільшення тарифу по водопостачанню та додаткового фінансового навантаження на населення та бюджет громади.

Нещодавно до Великодальницької ОТГ надійшов лист від «Інфоксводоканалу» з умовами взяти на користування всі мережі водопостачання та абонентам перезаключити договори з місцевим комунальним підприємством, інакше з 1.08. 2021 року їх буде розірвано. При цьому тривалі роки підприємством лінії водовідведення не обслуговувалися, усі ремонтні роботи, будівництва станцій підкачок робилися за кошти субвенцій, з місцевого бюджету або ж за кошти самих абонентів.


«Інфокс» аргументує своє рішення тим, що не має можливості здійснення ліцензованої діяльності на території сільради. Через те, що з 2017 року Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, було видано Постанову, згідно якої постачальник послуг не має права поставляти послугу чужими мережами. Але ж весь цей час, до 1.08. 2021 товариство «Інфокс» продовжувало працювати у такому режимі, при цьому видавало технічні умови, робилися проекти підключення, тобто, не дивлячись на Постанову, підприємство заробляло значні кошти. Але робіт на мережах не виконувало. На даний час усі лінії водовідведення зношені, старі і потребують ремонтів, замін, а все це – великі гроші, які на даний час знайти у бюджеті не так просто.

Також значним аргументом того, що за кілька тижнів це зробити неможливо, є те, що наша Великодальницька ОТГ тільки створилася і треба час, щоб пройти процес інвентаризації всіх мереж, провести повний облік абонентів.


13 липня на базі Усатівської сільської ради відбувся круглий стіл за участю семи громад, в тому числі Великодальницької ОТГ. В результаті учасниками круглого столу було підготовлено і відправлено листа губернатору Одеської області з проханням вплинути на ситуацію.  Після цього вже 16 липня відбулася нарада у замісника губернатора з представниками громад та «Інфоксводоканалу».

На ній було озвучено, що ні технічно, ні фінансово громади не спроможні перевести всіх абонентів на обслуговування комунальних підприємств та установити прилади обліку на врізках.  До того ж на це даються надто стислі терміни. Органи місцевого самоврядування просять збільшити термін перехідного періоду щодо передачі функцій філії «Інфоксводоканал» з надання послуг водопостачання населенню місцевими радами до червня 2023 року.

Замісник губернатора дав «Інфоксводоканалу» доручення домовитися з громадами та розробити спільний план дій по переходу на нові договірні умови, а Одеська ОДА буде працювати стосовно цього питання з Кабміном.


На даний час виконати всі умови, які поставлені перед нами «Інфоксводоканалом» є неможливим. Це значне навантаження на бюджет нашої громади. Це – кошти людей. Великодальницька ОТГ стурбована даним питанням і намагається вирішити його, аби всім сторонам було легко співпрацювати, а головне – щоб кожен житель громади мав можливість отримувати якісні послуги за посильну ціну. Адже, якщо виконати всі умови, то ціна на воду зросте в рази, у тариф буде додано вартість всіх ремонтних робіт, які проходитимуть на мережах.

НАША ПОЗИЦІЯ, дати час:
-        для плавного, поетапного переходу на нове обслуговування;
-       проведення інвентаризації на мережах;
-       вивчити проблеми на мережах;
-       зробити перерахунок абонентів;
-       головне, знайти фінансування для вирішення вищеперерахованого.


Вода – життєвоважливий продукт першої необхідності. Не вірте чуткам. Ми працюємо над даним питанням, і ніхто відключати воду не збирається. Ми триматимемо вас в курсі справ і надаватимемо лише перевірену достовірну інформацію.