Кількість переглядів: 114

Ставтесь відповідально до пожежної безпеки

7 державний пожежний рятувальний загін ГУ ДСНС України в Одеській області  інформує

За 2021 рік на території Великодальницької територіальної громади виникло 7 пожеж, які призвели до значних матеріальних втрат та внаслідок яких загинула 1 особа.

Узв'язку із пожежонебезпечним періодом та підвищенням температури повітря створюється загроза виникнення масштабних пожеж у природних екосистемах. Основною причиною таких пожеж є людський фактор, зокрема випалювання сухої рослинності та сміття, порушення правил пожежної безпеки під час проведення господарських робіт на садибних, дачних ділянках та сільськогосподарських підприємствах та угіддях під час збирання, зберігання та перероби врожаю. Поряд з цим,7 державний пожежний рятувальний загін ГУ ДСНС України в Одеській області вкрай стурбований ситуацією щодо створення перешкод та своєчасного прибуття пожежних підрозділів до місця виклику, проведення аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт, гасіння пожеж, а також ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Згідно вимог пункту 1.3.глави 1 розділу ІІІ ППБУ автомобільні  дороги, проїзди й проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, пожежного інвентарю, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути завжди вільними, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу. Забороняється зменшувати ширину доріг та проїздів для пожежних автомобіліву відповідності до пунктів 15.3.1., 15.3.4, 15.3.6, 15.3.7 ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» (надалі -ДБН Б.2.2-12:2019), а саме:

- у зонах садибної забудови, крім вуличної мережі, слід формувати мережу внутрішньоквартальних проїздів, ширина проїзної частини яких приймається, з однією смугою руху -3,5 м, з двома -5,5 м. На односмугових проїздах слід передбачати роз’їзди. До житлових і громадських будинків необхідно передбачати проїзди завширшки не менше 3,5 м на відстані не ближче 5 м від стін, що придатні для проїзду пожежних машин.У межах садибної забудови (до трьох поверхів включно) відстань від краю проїзної частини вулиці до зовнішніх стін будинків допускається приймати в межах 5-25 м;

-на території кварталів садибної та дачної забудови відстані між проїздами, призначеними для руху пожежно-рятувальної техніки, мають становити не більше ніж 300 м;

-тупикові проїзди слід передбачати довжиною не більше ніж 150 м. Проїзна частина тупикових проїздів повинна закінчуватися кільцевими об’їздами радіусом по осі проїзду не менше 10 м або майданчиками для розвороту, розмір яких враховує технічні характеристики пожежної техніки, але не менше 12 м х 12 м;

- дерева, що висаджують біля будинків, не повинні перешкоджати проїзду пожежних автомобілів. У зоні між будинками і проїздами, а також на відстані 1,5 м від проїзду з протилежного боку будинку не допускається розміщення огорож, повітряних ліній електропередач і рядкового насадження дерев.

- дерева, що висаджують біля будинків, не повинні перешкоджати проїзду пожежних автомобілів. У зоні між будинками і проїздами, а також на відстані 1,5 м від проїзду з протилежного боку будинку не допускається розміщення огорож, повітряних ліній електропередач і рядкового насадження дерев.

Відповідно до частини першої та частини п’ятої статті 319 Цивільного Кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд але власник не може використовувати право власності на шкоду правам, свободам та гідності громадян, інтересам суспільства, погіршувати екологічну ситуацію та природні якості землі.