Количество просмотров: 5

Що буде з поліклінікою? Зустріч Великодальницького сільського голови Дениса Ткаченка з лікарями

Що буде з поліклінікою? Зустріч Великодальницького сільського голови Дениса Ткаченка з лікарями

Останній тиждень громада занепокоєно обговорює закриття Великодальницької лікарні. Це питання поросло безліччю пліток. Тому 10 червня було проведено чергове, ініційоване головою Великодальницької СОТГ Денисом Ткаченком, засідання з лікарями, на якому були також присутні депутати сільради. Напередодні цього було проведено позачергову сесію Великодальницької сільської ради, на якій питання функціонування поліклініки детально обговорювалося. Головне, що звучало: сільрада проти закриття відділення та буде всіма способами шукати шляхи його збереження. Тому за ініціати голови було прийнято програму підтримки поліклінічного відділення та виділено додатково 250 тис.грн. для порятунку ситуаціїї яка склалася.

Нагадаємо, аби розвіяти найпопулярніший міф: лікарню закривати не збираються. Питання, яке постало, стосується лише клініко-діагностичного поліклінічного відділення (вузькопрофільні спеціалісти), медперсонал якого обслуговує не тільки жителів В. Дальника, а й територіальні громади: Усатове, Дачне, Нерубайське, Вигода, а також с. Радісне та Хлібодарське. Головна причина те, що немає коштів на зарплату спеціалістам. Це виникло через недофінансування державою закладів вторинної ланки медицини та встановлення тарифів НСЗУ (національною службою здоров'я України), значно нижчих від реальних потреб. На жаль, зараз зробити перерахунок неможливо, і відділення опинилося на межі закриття.

- Ми будемо робити все можливе, аби не допустити закриття нашої поліклініки. Головне, втриматися до кінця року, до того часу, коли будуть проведені нові обрахунки. На позачерговій сесії ми детально розглянули всі варіанти, як це можливо зробити, - сказав Денис Ткаченко. - Згідно бюджетного кодексу ми не можемо нараховувати медикам зарплату. Та сільрада повністю взяла на себе оплату комунальних послуг: майже 700 тис грн було закладено в бюджеті на ці потреби. Вирішено, що кожна громада, жителі якої обслуговуються у Великодальницькій поліклініці, має закладати у своїй казні кошти, які йтимуть на утримання лікарів. Це буде певний відсоток від загальної річної суми, який залежатиме від кількості обслуговуваних мешканців .

Валентина Добровольська, завідувачка поліклінічним відділенням, зауважила, що вже проводиться детальний прорахунок кількості пацієнтів з інших громад, які звертаються до Великодальницьких спеціалістів.

Сплачення громадами відсотку вирішить ситуацію лише частково. Тому поліклінічне відділення восени чекає скорочення, яке торкнеться переважно молодшого медичного персоналу; введення платних послуг; а поки що медикам доведеться брати двохтижневу відпустку за власний рахунок. На останню умову погодилися майже всі працівники поліклініки, розуміючи всю складність ситуації.

- Ми маємо співпрацювати з сільською радою для збереження поліклініки, - зауважила В. Добровольська і продовжила, - Також повинна бути взаємодія з сімейними лікарями та достатній прийом пацієнтів. Нам треба триматися, пройти цей важкий період поки все налагодиться. Головне, щоб поліклініка продовжила працювати.