Количество просмотров: 103

Чергове термінове засідання в поліклініці

Минулого тижня голова Великодальницької сільради Денис Ткаченко провів термінове засідання з медичними працівниками клініко-діагностичного відділення Великого Дальника. Як уже відомо, виникли проблеми з можливістю подальшого повноцінного функціонування закладу, і Великодальницька сільська рада докладає чималі зусилля, аби зберегти його.

Великодальницька сільрада, не дивлячись на фінансові труднощі, прийняла програму фінансової підтримки поліклінічного відділення та, за ініціативи голови, вже виділила додатково (до раніше виділених 700 тис грн) 250 тисяч грн. на сесії та 300 тисяч гривень на позачерговій сесії сільради на утримання поліклініки.
Але цих коштів замало. Тому проводяться перемовини з громадами, жителі яких також звертаються за медичною допомогою до лікарів поліклініки, а таких чимало – Вигода, Дачне, Усатове, Нерубайське, Авангард (Хлібодарське та Радісне).

Як відомо, до поліклінічного відділення у Великому Дальнику відносяться також вузькопрофільні спеціалісти, тобто вторинка, з Дачного та Усатового. Наш заклад є філією Біляївської лікарні, яка віднедавна стала на баланс Біляївської ОТГ. Віднедавна стало відомо, що через невірні прорахунки НСЗУ коштів, виділених державою на утримання вторинки, недостатньо для цього, тому постало питання оптимізації роботи закладів та можливості їх подальшої роботи.
На позачерговій сесії Біляївської міської ради було вирішено затвердити новий штатний розпис Біляївської лікарні – без філії у Великому Дальнику. Адже перед цим Біляївська міська та Великодальницька сільська ради вели переговори з керівниками Авангардівської, Нерубайської, Вигодянської, Дачненської ОТГ, але зголосилися надавати підтримку (поки що надійшов гарантійний лист) лише Дачненська громада. Але це рішення набере юридичну силу лише через два місяці, а за цей період можна ще змінити ситуацію.
Підтримати фінансово та допомогти утриматися поліклінічному відділенню – завдання кожної сусідньої громади, адже в разі хвороби їхнім мешканцям доведеться їздити на прийом до вузькопрофільних спеціалістів аж до Одеси чи Біляївки. Чи буде це зручно для людей? У Великодальницькій поліклініці на даний час приймали: травматолог, окуліст, ендокринолог, психіатр, рентгенолог, дерматолог, отоларинголог та інші. Заклад забезпечений усім необхідним обладнанням для повноцінної роботи.

Зруйнувати завжди легше, чим відновити. Тож, може, варто взяти приклад з Великодальницької сільради та підтримати поліклініку?