Количество просмотров: 10

Бабин Яр... 80 років страшної трагедії

Шостого жовтня відбулося покладання квітів до пам'ятника жертвам фашистського геноциду 

Бабин Яр - кривава та моторошна сторінка в історії України. Протягом кількох днів 29 та 30 вересня 1941 року там було безжалісно розстріляно майже 34 000 євреєв.
Та це страшне урочище стало місцем смерті не лише для них, а й для мирного населення, радянських військовополонених, активістів, підпільників, циган, членів ОУН: десятків тисяч неповинних людей. Таким чином втілювалася у життя Гітлерівська ідея про те, "що у майбутньому у Європі повинно бути тільки дві раси: германська та латинська". 
На окраїні Великого Дальника знаходиться пам'ятник жертвам фашистського геноциду. Саме через наш населений пункт, як худобу, гнали євреїв Одеси та передмість у табір гетто на вірну гибель. Серед них жінки, вагітні, старики,  малесенькі дітки: більше 10 тисяч людей. Дехто помирав від знесилення ще дорогою. І ніхто не повернувся додому живим.

У пам' ять про ці страшні події геноциду, навмисного винищення євреїв та слов'ян, 80-ту річницю з дня трагедії в Бабиному Яру, до памятника жертвам нацистського геноциду було покладено квіти. Участь у заході з вшанування пам'яті жертв трагедії взяв Великодальницький сільський голова Денис Ткаченко, депутати та працівники апарату сільради та мешканці села.