Кількість переглядів: 83

НЕ ДОПУСТИТИ ЗАКРИТТЯ ПОЛІКЛІНІКИ

Не ДОПУСТИТИ ЗАКРИТТЯ ПОЛІКЛІНІКИ: минулого тижня за ініціативою голови громади Дениса Ткаченка відбулася нарада з лікарями.

Згідно бюджетного кодексу України заробітну плату медикам нараховує держава в особі Національної служби охорони здоров’я України.

"Головна проблема, яка на часі – це брак державного фінансування на утримання поліклініки. Звідси заборгованість по заробітній платі медперсоналу та уже виникло питання закриття поліклінічних відділень, якi є неприбутковими. Але ми проти цього і тому будемо шукати шляхи вирішення проблеми. Будемо звертатися до усіх гілок влади з проханням допомогти збергти поліклініку" - наголосив на зустрічі голова громади Денис Ткаченко

На території Великодальницької лікарні працює:
- швидка допомога;
- лікарі сімейної медицини;
- стоматологи
- кабінет узі
- поліклініка, де працюють вузькі спеціалісти (травматолог, окуліст, ендокринолог, психіатр, ренгенолог та інші)

Наразі затримки в зарплатах спостерігаються лише у лікарів поліклініки, де працюють вузькі спеціалісти. 

УВАГА всі інші (швидка допомога, сімейні лікарі, стоматологи, узі) працюють в штатному режимі і забезпечені 100% фінансуванням. Затримки по заробітній платі нема, закриття не загрожує.

- Віднедавна Біляївська центральна районна лікарня перейшла на баланс Біляївської міської ради і стала КНП «Біляївська багатопрофільна лікарня». Як відомо, консультативно-поліклінічне відділення у Великому Дальнику відноситься саме до неї, - інформував Сергій Кузьмук. - Фінансування лікарні та  поліклінічних відділень, як передбачалося медичною реформою, повинно здійснюватись повністю за рахунок Національної служби здоров'я України, тобто державних коштів. Але, зараз ми бачимо недофінансування зі сторони держави, яке виникло через невірні прорахунки.

Крім того, Сергієм Кузьмуком було відмічено, що для утримання  поліклініки у с. В. Дальнику, Дачному і Усатовому потрібно близько 390 тис грн на місяць, а на даний час за прорахунками НСЗУ воно складає лише 37 тис грн. Головна причина це те, що при обрахунку тарифів було використано показники видатків 2020-го року, а в той час лікарі майже не працювали через карантинні обмеження. Крім того, значна частина коштів надходила за "ковідним пакетом", але з червня цього вже немає. 

Варто відмітити, що поліклініка Великого Дальника обслуговує населення радіусом в 50 км. Сюди приїжджають лікуватися з найближчих сіл. Адже заклад має гарне сучасне медичне обладнання та найцінніше-кваліфікованих спеціалістів. Всього в разі закриття відділення без роботи залишиться близько 50 медпрацівників, а десятки тисяч людей - без вузькопрофільних спеціалістів і медичних послуг. 

Ольга Козир, депутат сільської ради, відмітила, що одним з варіантів, як зберегти поліклініку та робочі місця, є введення платних послуг та видачі лікарняних. Адже тільки так з'являться кошти на утримання закладу. Для цього варто провести обговорення з керівництвом КНП "Біляївська багатопрофільна лікарня", а саме - директором Юрієм Раздорожним та медичним директором Віталієм Маковецьким.

- У нашій сільській раді дуже розвинена соціальна інфраструктура, ми маємо чотири дитячі садочки, школи, будинки культури. Маємо амбулаторію з високорозвиненою первинною і вторинною ланкою. Та варто розуміти, що все це утримувати важко, - сказав сільський голова. - Держава повинна здійснити грамотний перерахунок і повернути поліклінікам і лікарям можливость працювати у повному обсязі. Адже аналогічна проблема зараз по всій країні. Ми будемо відстоювати інтереси нашої громади, аби поліклініка, медпрацівники і надалі працювали та лікували людей. 

Великодальницька сільська рада турбується про медицину. На початку бюджетного року вже було виділено 680 тис грн. на комунальні послуги: опалення, електроенергія, водозабезпечення, вивіз
побутових відходів та інше. Це стало додатковим навантаженням на бюджет громади. 

Закриття поліклініки - не в інтересах сільради.