Кількість переглядів: 188

Нарада з питань розвитку молочного скотарства: Сергій Гриневецький відвідав фермерські господарства Великодальницької громади

На території Великодальницької громади є підприємства, де успішно розвивається тваринництво. Ця галузь є дуже важливою для країни, адже забезпечує її необхідними продуктами. Не зважаючи на те, що зараз по всій країні через ряд факторів у тваринництві спостерігається занепад, то у фермерів нашої громади  воно на високому, зразковому рівні.
Сьогодні на базі успішних господарств «Петродолинське» та «Еколандія», що знаходяться на території Великодальницької громади, відбулася робоча нарада з питань розвитку молочного скотарства в Одеській області, участь у якій взяв голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький, депутат Верховної Ради Антон Кіссе, депутати Одеської обласної ради, голова Великодальницької ОТГ Денис Ткаченко, агровиробники  Одещини,  науковці у галузі тваринництва та інші.
У ході зустрічі було оглянуто розвиток господарства на молочній товарній фермі СТОВ АФ "Петродолинське" (директор Дмитро Матуляк) та на міні-фермі "Еколандія" (директор Тетяна Сахно). Директори детально розповіли про свої господарства, провели екскурсії корівниками, доїльними залами. Приємно вразило присутніх, що в обох підприємствах використовуються новітні підходи до тваринництва з застосуванням сучасних технологій. Як відмітили в обох фермерствах, це забезпечує найкращий результат - високоякісну продукцію.

У АФ «Петродолинське» нині загалом налічується більше 1300 голів худоби, 580 з яких – дійні корови. Фермерство співпрацює з спеціалізованими підприємствами та експортує м'ясо молодняку поУкраїні та за кордон. Варто відмітити, що «Петродолинське» отримало статус племінного заводу з розведення великої рогатої худоби української червоної молочної породи.  Тут ретельно відносяться до підбору кадрів, і зараз працюють 28 осіб: 4 ветлікаря, зоотехнік, два бригадири, 6 доярок, механізатори та інші. Директор Дмитро Мотуляк розповів, що усі процеси – автоматизовані: і при доїнні, і при прибиранні. Корови отримують у свій раціон високоякісні корма з розрахунком 8 кг на одну голову. У корівниках чистота, контролюється вологість повітря.

Міні-ферма «Еколандія» не має багато худоби, адже, як пояснила директорка Тетяна Сахно, вони не мають достатньо території: тут налічується 22 голови великої рогатої худоби. Але те, що побачили гості – гарний приклад іншим господарствам. Доглянуті корови, чистота і порядок в корівниках. А ще – особливий підхід, адже для худоби тут навіть вмикають музику. А ще тут автоматизований доїльний зал, створений німецькою компанією «Зіммерман», як виставковий зразок для малих фермерських господарств Одещини.
Ці два фермерства вражають підходом до роботи – тут працюють з любов’ю та натхненням, створюючи дійсно натуральний високоякісний продукт.

Після огляду господарств відбувся семінар. Денис Ткаченко, голова Великодальницької громади, привітав присутніх на теренах нашої громади та відмітив, що: «Не дивлячись на те, що протягом останніх тридцяти років спостерігається скорочення у тваринництві, ми можемо показати гарний приклад використання у цій сфері новітніх технологій, новацій».

Головні питання, що звучали на семінарі:

  • стан та подальші перспективи розвитку тваринництва на Одещині;
  • молочний бізнес в умовах півдня країни: бар’єри та перспективи;
  • переробка молока, реалізація та можливості;
  • реалізація пілотного проекту із запровадження програми контролю сирого молока на базі програмного забезпечення «Молочний модуль» на території Одеської області;
  • нововведення податкового законодавства для сільськогосподарських товаровиробників.

У ході обговорення було відмічено, що великі бар’єри для розвитку тваринництва і фермерського господарства відіграє зона ризикованого господарства, якою є Одещина (через глобальне потепління), застаріла матеріально-технічна база підприємств, дефіцит племінного поголів’я худоби, висока собівартість виробництва, відсутність висококваліфікованих кадрів, тривалість повернення вкладеного капіталу та інше. Також наголошено, що велика проблема для України – фальсифікат, адже його визначення навіть немає на законодавчому рівні. Тому такі господарства, як «Петродолинське» та «Еколандія», є  прикладом для наслідування і варто сприяти їхньому розвитку.

Підсумовуючи захід, голова Одеської ОДА Сергій Гриневецький подякував господарствам за їх професіоналізм та якісну роботу. А також вказав на необхідність підготовки кадрів для роботи у тваринництві та стимулювання молоді для роботи у цій галузі; підготовку матеріалів та обґрунтування для введення терміну «фальсифікат»; збільшення спрямування коштів на програму «Аграрна Одещина» з обов’язково прописаними рядками «науковий моніторинг» та інше.

Семінар був продуктивним. Присутніми активно обговорені різні питання, що стосувалися єдиної теми – розвитку тваринництва. Адже зараз, коли ця галузь занепадає, вкрай необхідно підтримувати її і знаходити шляхи розвитку.

Семінар було проведеноз дотриманням усіх карантинних вимог, до участі запрошені лише ті, хто мав сертифікат про повний курс вакцинації.

Прес-служба Великодальницької сільради